Propagujemy zdrowy styl życia

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę jak mało przyjazne potrafią być niektóre z produktów, które spożywamy każdego dnia. Pomijamy w tym przypadku naturalnie różnego rodzaju używki, które spożywane nazbyt często sieją ogromne spustoszenie w ludzkim organizmie.

Nabiał – TAK, ale czy zawsze?

Naszym wrogiem jest czy też może być bez wątpienia również złej jakości nabiał, który bywa czasami przepełniony krowimi hormonami wynikającymi z obecnego trybu hodowli tych zwierząt. To właśnie krowie hormony potrafią znacznie zaburzać naszą własną gospodarkę hormonalną. W zamian za tego rodzaju nabiał dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie smacznego tofu i roślinnego mleka sojowego. Jednak i tutaj trzeba być ostrożnym bo spożywana w nadmiarze soja hamuje produkcję hormonów tarczycy.

Cukier – wiadomo, że NIE

Kolejnym produktem, który szkodzi naszemu zdrowiu jest cukier i wszelkie zawierające go produkty: ciasta, babeczki, bezy, itd. Cukier prosty nie tylko nie dostarcza do naszego organizmu żadnych składników odżywczych, a jedynie puste kalorie, ale przede wszystkim hamuje zdolności odpornościowe naszego organizmu. Staje się on niewydolny w walce z chorobami.

Używki – NIE, NIE, NIE!

Kolejnym krokiem do pozbycia się z naszego codziennego jadłospisu złych substancji są różnego rodzaju używki. To właśnie alkohol, nikotyna czy nawet zbyt duże ilości kawy są produktami stanowczo zabronionymi dla osób pragnących mieć zdrowe życie i sprawnie funkcjonować w zdrowej i naturalnej diecie. Oczywiście znajdą się zwolennicy stosowania alkoholu czy kawy w rozsądnych ilościach. Doceniają zalety alkoholu, który pobudza krążenie, czy kawy, która ułatwia wypróżnianie. Tutaj należy jednak zawsze pamiętać o zachowaniu tych rozsądnych ilości, jeśli decydujmy się na zdrowy styl życia i pragniemy go kultywować w swoim codziennym postępowaniu.

Wody kolorowe – NIE, NIE, NIE!

Niestety powszechnym zjawiskiem jest spożywanie przez nas także wód tzw. kolorowych. Nie dość, że zawierają ogromne ilości cukru, to jeszcze sztuczne barwniki. Razem z płynem wątpliwej jakości dostarczamy sobie także substancje chemiczne. Zdecydowanie zdrowiej jest wybrać zwykła wodę, i jeśli koniecznie musimy ją zabarwić dodajmy do niej parę kropli soku malinowego domowej roboty.

Dodaj do zakładek permalink.
 • żarłoczna

  mnie po tym śmieciowym jedzeniu zawsze jest niedobrze, ale nie umiem sobie odmówić

  • adrian-87

   TAK, TAK, TAK dla zdrowego stylu życia. W teorii super, gorzej w praktyce

  • podjadający

   no jan żarłoczna mam dokadnie ten sam problem

 • jurek

  Alkohol zdecydowanie poprawia krążenie. nie rozstaje się z nim każdego dnia od 16 lat 🙂

 • kawiara

  ja nie mogłabym żyć bez kawy. nie widzę, by podnosiła mi cisnienie – piję tylko dla smaku

  • jasmina

   Ja uwielbiam smak kawy z pianką mleczną. Dawniej wogóle nie piłam kawy, a tera zrobiłam się taka kawiara, że jak ją piję, to wszyscy w domu wiedzą, że nie wolno mi wtedy przeszkadzać 🙂

   • Bogusia

    ja to sobie nawet taki odjechany ekspres do kawy kupiłam i piję jak szalona

 • macieczek

  Też kiedyś borykałem się z tym problemem. Ograniczenie ich wyszło mi na dobre, tobie też to radze