Najbardziej charakterystyczne dania z innych krajów

Większość turystów inne kraje kojarzy najlepiej po ich kuchni. Praktycznie do każdego kraju możemy przypisać jakąś charakterystyczną potrawę. Na przykład do Polski jako charakterystyczną potrawę możemy przypisać pierogi – chyba każdy turysta, który chociaż raz odwiedził Polskę spróbował pierogów. A co można powiedzieć o innych krajach?

Włochy

Włochy chyba każdemu najbardziej kojarzą się z Pizzą i różnymi odmianami spaghetti. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jak te dania wyglądają i jak smakują. Mogę Wam jedynie powiedzieć ciekawostkę – oba te dania zanim jeszcze zyskały popularność na całym świecie były uważane za dania dla biedaków, ze względu na tani koszt przygotowania i wysoką ilość kalorii.

Francja

Chyba każdemu francja kojarzy się z ślimakami i omletami. Osobiście nie przepadam za tymi pierwszymi, ale omlety uwielbiam – ze względu na prostotę ich przygotowania i unikalny smak. Omlety są idealne na śniadanie, obiad jak i kolacje – to chyba dlatego Francuzi tak często się nimi zajadają.

Anglia

Kuchnia Angielska jest bardzo bogata w różne, wyjątkowe potrawy ale to najprostsze z nich – puddingi i fish and chips zyskały popularność na całym świecie. Pierwsze z nich jest zazwyczaj stosowane jako deser, a drugie – ryba z frytkami jest podawana na obiad. W praktycznie każdej restauracji Angielskiej możemy zamówić te dwa dania.

Rosja

Jeśli chodzi o Rosję to chyba najbardziej znanym na cały świat daniem jest Boeuf Stroganov (w naszym kraju Strogonow). Strogonow to po prostu gulasz wołowy – bardzo popularny w wielu krajach na wschodzie Europy. Najwięcej osób spożywa go w okresie, gdy na dworze panuje największy chłód – wtedy mozemy odczuć rozgrzewające i wzmacniające działanie Strogonowa.

Japonia

Kuchnia Japonii od razu przywodzi na myśl ryby. W końcu najbardziej znanym daniem z tego kraju jest sushi – czyli ryż zawinięty w surową rybę, zazwyczaj z dodatkami w postaci owoców morza. Danie to jest bardzo proste w przygotowaniu i zarazem smaczne, przez co możemy je zamówic w wielu restauracjach na całym świecie.

Dodaj do zakładek permalink.
  • Jaca

    Strogonow jest w takiej restauracji w Krakowie podawany, pychota!

  • Milo

    Czytając o tych wszystkich potrawach z innych krajów wręcz zgłodnieć można