Szkatułki świąteczne – czyli przerwa od diety na święta!

Szkatułki świąteczne – urocze prezenty – z dużą liczbą kalorii!

Szkatułki świąteczne są uroczymi prezentami na święta – kto nie chciałby otrzymać w prezencie pod choinkę drewnianego opakowania wypełnionego łakomymi słodkościami lub czekoladkami? Nawet najzagorzalsi zwolennicy zdrowego jedzenia lubią dawać lub otrzymywać kaloryczne prezenty. Ale jak uż ma być niezdrowo, to niech chociaż będzie elegancko! W końcu to kilka razy w roku robimy sobie przerwę od zdrowej diety!  Ja bardzo bym chciała, tak samo jak zapewne nie jeden z moich czytelników. A co jeżeli szkatułka nie jest aż tak zachwycająca? To jej jeszcze nie skreśla z listy pożądanych prezentów. Otóż takie szkatułki świąteczne są w bardzo wielu przypadkach personalizowane. Personalizowane czyli istnieje możliwość stworzenia na nich swojego wydruku lub napisu. Wydruk zazwyczaj ma określone wymiary oraz schemat kolorów ale nie musimy się tym martwić – dobre firmy posiadają w swojej ofercie tak dopasowane szkatułki, aby nadruk na nich zdjęcia był świetnej jakości – zazwyczaj ma on wymiary 6 centymetrów wysokości na 10 centymetrów szerokości. Tak duża powierzchnia do nadruku pozwala na wydruk dowolnego zdjęcia, piktografiki lub sloganu. Co do napisów – jest to zależne od nas – firmy zazwyczaj mogą wykonać napisy na dwa sposoby: nadruk – opisany jak wcześniej lub grawer. Co do tego drugiego, jeżeli wybierzemy odpowiednią czcionkę, możemy uzyskać oszołamiający efekt – maszyna wykonująca grawer przy pomocy lasera  wykona najwymyślniejsze wzory oraz zaciągnięcia tak jak jest to nadrukowane – z tym, że tutaj uzyskamy efekt dodatkowego wypuklenia.

ornament

 

Po czym poznać dobrą szkatułkę?

Nie każda szkatułka jest ładna i dobra. Po czym poznać tą odpowiednią, którą powinniśmy wybrać? Ta szkatułka, lepszej jakości będzie miała widoczne struktury drewna – jeżeli widać strukturę drewna to znaczy, że została położona najmniejsza możliwa do położenia ilość lakieru. Dodatkowym, ważnym aspektem są łączenia ścianek – jeżeli widać zazębiające się kawałki ścianek – to bardzo dobry znak. Bowiem ten sposób łączenia jest jednym z najbardziej wytrzymałych – klej jeżeli nawet przestanie działać, to zazębione struktury drewna wytrzymają. Tak nie dzieje się w przypadku zwykłych łączeń. Szkatułki świąteczne z takim łączeniem, mają tendencję do rozpadania się.

Co do wnętrza…

Wnętrze to też bardzo ważny element. O ile z zewnątrz szkatułki świąteczne ładnie będą wyglądać, tak ich wnętrze jest najważniejsze – pralinki i czekoladki powinny mieć dobry smak oraz wygląd. Odpada więc pozyskanie czekoladek z innego źródła. Najlepsze sa gotowe zestawy ze szkatułkami świątecznymi.

Dodaj do zakładek permalink.
  • Aurelia

    Uwielbiam takie szkatułki. Kiedys taka dostałam a w środku były takie wyszukane czekoladki.